Dotacje na fotowoltaikę cieszą się popularnością, jak nigdy wcześniej!

Dotacje na fotowoltaikę cieszą się popularnością, jak nigdy wcześniej!

Na początku 2020 roku liczba zainteresowanych dotacją w programie Mój Prąd wynosiła około 400 osób dziennie. Dzisiaj liczba wniosków jest liczbą czterocyfrową. Wynikać to może z kończącego się budżetu na ten cel. Ile osób skorzysta z programu? Czy będzie kolejna edycja?

Niespodziewanie ogromne zainteresowanie programem Mój Prąd

Gdy w tamtym roku ruszał nabór wniosków do programu Mój Prąd, nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania programem. Pieniądze (1 miliard zł) w programie miały starczyć na kilka lat. Teraz okazuje się, że pieniądze przewidziane w programie mogą skończyć się jeszcze w tym roku.

NFOŚiGW przedstawiło dane dotyczące zainteresowania wyżej wymienionym programem, z którego wynika, że w pierwszym kwartale tego roku przyjmowano około 400 wniosków dziennie, w czerwcu 600 wniosków,  800 w sierpniu, a we wrześniu aż 900 wniosków.

W ubiegłym miesiącu (wrzesień 2020) NFOŚiGW przyjęło aż 24.2 tys wniosków. Ta liczba z pewnością wzrośnie, gdyż wczytywanie wniosków składanych przez instalatorów jeszcze trwa.

Obecnie (październik 2020) wpływa ponad 1000 wniosków dziennie.

Na dzień 21 października wpłynęło łącznie 178,48 tys. wniosków o dotacje na łączną kwotę 892,41 mln zł, z czego odrzucono 3,93 tys. wniosków na kwotę 19,68 mln zł. Pieniędzy zostało coraz mniej, więc warto skorzystać z dofinansowania jak najszybciej.

Na dzień 21 października pieniądze trafiły już do 86,54 tys. beneficjentów (431,33 mln zł). 

Jaka jest średnia moc instalacji z programu Mój Prąd?

Łączna moc dofinansowanych instalacji fotowoltaicznych z programu Mój Prąd na dzień 21 października 2020 roku wyniosła dokładnie 490.744,49 kWp. Średnia moc instalacji to 5,67 kWp.

Czy program Mój Prąd będzie kontynuowany?

Informacje, które płyną ze strony rządu wskazują na to, że program Mój Prąd będzie kontynuowany oraz rozszerzony o domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. W dofinansowaniu mogą pojawić się również dotacje na pompy ciepła, a być może również magazyny energii.
Powyższe informacje jednak nie są potwierdzone. NFOŚiGW potwierdza jedynie doniesienia odnośnie pracy nad kontynuacją programu Mój Prąd, a także rozważania nad włączeniem do programu ładowarek elektrycznych.

O wszelkich szczegółach NFOŚiGW poinformuje nas na bieżąco.
Jakie będzie dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Mój Prąd 3.0?

Od lipca będzie można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w mikroinstalacje fotowoltaiczne w ramach nowej odsłony programu Mój Prąd. Do Read more

Kończą się dotacje z programu „Mój Prąd”

„Mój Prąd” to program dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, który obniża koszt instalacji fotowoltaicznej o 5 tysięcy złotych. Read more

Zwrot do 50% poniesionych kosztów za fotowoltaikę? – Dofinansowanie z programu „Mój Prąd”

Program „Mój Prąd” jest dedykowany wsparciu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Celem jest zwiększenie pozycji odnawialnych źródeł energii na terenie Polski. Dofinansowaniu podlegają Read more

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *