Niespodziewanie ogromne zainteresowanie programem Mój Prąd
Gdy w tamtym roku ruszał nabór wniosków do programu Mój Prąd, nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania programem. Pieniądze (1 miliard zł) w programie miały starczyć na kilka lat. Teraz okazuje się, że pieniądze przewidziane w programie mogą skończyć się jeszcze w tym roku.
NFOŚiGW przedstawiło dane dotyczące zainteresowania wyżej wymienionym programem, z którego wynika, że w pierwszym kwartale tego roku przyjmowano około 400 wniosków dziennie, w czerwcu 600 wniosków, 800 w sierpniu, a we wrześniu aż 900 wniosków.
W ubiegłym miesiącu (wrzesień 2020) NFOŚiGW przyjęło aż 24.2 tys wniosków. Ta liczba z pewnością wzrośnie, gdyż wczytywanie wniosków składanych przez instalatorów jeszcze trwa.
Obecnie (październik 2020) wpływa ponad 1000 wniosków dziennie.
Na dzień 21 października wpłynęło łącznie 178,48 tys. wniosków o dotacje na łączną kwotę 892,41 mln zł, z czego odrzucono 3,93 tys. wniosków na kwotę 19,68 mln zł. Pieniędzy zostało coraz mniej, więc warto skorzystać z dofinansowania jak najszybciej.
Na dzień 21 października pieniądze trafiły już do 86,54 tys. beneficjentów (431,33 mln zł).
Jaka jest średnia moc instalacji z programu Mój Prąd?
Łączna moc dofinansowanych instalacji fotowoltaicznych z programu Mój Prąd na dzień 21 października 2020 roku wyniosła dokładnie 490.744,49 kWp. Średnia moc instalacji to 5,67 kWp.
Czy program Mój Prąd będzie kontynuowany?
O wszelkich szczegółach NFOŚiGW poinformuje nas na bieżąco.
Od lipca będzie można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w mikroinstalacje fotowoltaiczne w ramach nowej odsłony programu Mój Prąd. Do Read more
„Mój Prąd” to program dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, który obniża koszt instalacji fotowoltaicznej o 5 tysięcy złotych. Read more
Program „Mój Prąd” jest dedykowany wsparciu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Celem jest zwiększenie pozycji odnawialnych źródeł energii na terenie Polski. Dofinansowaniu podlegają Read more