Magazyny energii

Czym są magazyny energi

Magazyny energii/baterie to urządzenia służące do magazynowania energii elektrycznej wyprodukowanej z paneli słonecznych oraz kontroli monitoringu i późniejszego zużycia.

Jak działają magazyny energii

System off-grid

Instalacja Off-Grid to system bez podłączenia do sieci dostawcy prądu.
Nadwyżki energii muszą być wkorzystywane na bieżąco lub przechowywane w akumulatorach.
Instalacje tego typu wykorzystuje się w trudno dostępnych miejscach bez możliwości podłączenia do sieci elektrycznej. Więcej informacji dowiesz się klikając na zdjęcie.

System on-grid

Instalacja On-Grid to system z podłączeniem do sieci dostawcy prądu.
W tej instalacji prąd jest częściowo magazynowany a ewentualna nadwyżska jest przekazywana do sieci gdzie potem korzysta się z niej na zasadzie upustów.
W tym systemie można podłączyć magazyn energii wtedy możemy uzyskać wygodę magazynowania własnej energii. Więcej informacji dowiesz się klikając na zdjęcie.

Nasz użytek magazynów energii w przyszłości

Właśnie Huawei wprowadza nową wersję falowników. SUN2000 TKL-M1. W nowszej wersji zostało poprawione też kilka rzeczy. Specyfikacja techniczna znajduję się poniżej. Nie oznacza to że wersja SUN2000 TKL-M0 nie będzie kompatybilna z magazynami Huawei.

Specyfikacja falowników starej wersji.

Specyfikacja falowników nowej wersji.

Magazyny energii już w użytku

Do użytku i kupna magazyny energii na polski rynek wprowadziło już kilka firm. LG, MGZ, BYD, Huawei. Rynek jest płynny i za jakiś czas dowiemy się o magazynach energii więcej. 

Kompatybilność falowników Huawei

Większość magazynów energii będzie kompatybilne z państwa falownikami. Taką kompatybilność wykazują nasze falowniki SUN2000 TKL-M1 z magazynami energii innych firm. Jako przykład takiej kompatybilności Huawei wskazuję magazyny energii LG Chem a także swoje magazyny energii Luna 2000. Falowniki starszej generacji SUN2000 TKL-M0 również zgodnie z informacjami będą kompatybilne z magazynami energii innych firm. Za przykład firma Huawei podaje własne magazyny energii Luna 2000.

Kompatybilność falowników SolarEdge

SolarEdge także wykazuję kompatybilność z nowymi rozwiązaniami magazynowania energii. Falowniki te również można podłączyć do magazynów energii LG Chem i do magazynów innych firm. BYD powiedziało że ich magazyny energii będą kompatybilne z falownikami SolarEdge.

Kompatybilność magazynów energii różnych firm

Magazyny energii marki Huawei zgodnie z założeniami mają być kompatybilne z większością falowników. Podobną informację też podała firma SolarEdge oraz LG.

Cena magazynów energii

Na dzień dzisiejszy koszt akumulatorów i magazynów energii jest wysoki. Jednak z miesiąca na miesiąc koszta takich rozwiązań tanieją do bardziej przystępnych cen. Nie oszukując się magazyny energii to przyszłość w świecie fotowoltaiki i większość osób w przyszłości będzie magazynowało energię w ten sposób.